Back to top
Skip to main content
  • White table cloth with food on top
Kaszubska kuchnia w centrum Sopotu z widokiem na molo i Zatokę Gdańską
Zarezerwuj stolik: +48 58 767 19 60
Kontakt z naturą jest bardzo ważne, aby Krystian. Będąc blisko natury jest to, gdzie czerpie swoją inspirację dla jego naczynia. Starannie wybiera produkty, zwracając uwagę na gdzie ich pochodzą z, ich jakości i metod hodowli.
Restaurant's bar with chairs
Kontakt
Julia Ade julia.ade@sheratonhotels.com +48 58 767 16 73 +48 730 808 792
Chef on a boat catching fish
Szef Kuchni - Krystian Szidel
Szef kuchni, Krystian Szidel, urodził się w Gdyni, gdzie rozpoczął swoją przygodę z gotowaniem. Pasję do kulinariów wyniósł z domu, za sprawą dziadków. W latach 1992-1997 podróżował kilkukrotnie do Francji, na Lazurowe Wybrzeże, to właśnie tam zdobył kunszt i doświadczenie, a także otworzył się na eksperymenty. W czasach kiedy Polska, jak sam mówi, była kulinarną pustynią, Krystian miał okazję by pracować w znanych francuskich restauracjach, włączając te z gwiazdkami Michelin. Praca w kuchni przypomina według Krystiana sport zespołowy. Szef słynie ze swojego opanowania, a także dyscypliny. Cieszy się, że może polegać na swoich pracownikach, mówi, że bez nich sukcesy nie byłyby możliwe. Gotowanie jest pasją Krystiana, chętnie eksperymentuje z nowymi smakami. Ponad wszystko ceni świeże, wysokiej jakości produkty oraz tradycję. Uważa, że warto wracać do korzeni polskiej kuchni oraz do odkrywania dziedzictwa kulinarnego Kaszub, które zachwyca bogactwem przepisów. Dla Krystiana ważny jest kontakt z naturą, w bliskości z przyrodą czerpie inspiracje do swoich potraw. Produkty do kuchni wybiera niezwykle starannie, zwraca uwagę na ich pochodzenie, jakość i sposób hodowli. W doborze produktów nie stosuje kompromisów - tylko najwyższej jakości lokalne, świeże, sezonowe składniki wykorzystuje do tworzenia dań, które zachwycają swoją prostotą, ale również niezwykle bogatym smakiem i aromatem.
Christmas tree with blue ribbons
Świąteczne kulinarne kreacje Szefa Kuchni Krystiana Szidel oparte na lokalnych produktach i miejsce idealnie dobrane do Państwa potrzeb to gwarancja Świątecznej Kolacji, która na długo pozostanie w pamięci pracowników oraz klientów biznesowych.
Christmas tree with white ornaments
Klimatyczne miejsce z tradycyjną Kaszubską kuchnią oraz widokiem na Zatokę Gdańską i sopockie molo. Rekomendowana przez Slow Food Polska za niespotykaną interpretacje kuchni kaszubskiej oraz wyjątkowy szeroki wybór polskich win, lokalnych nalewek i tradycyjnych wódek. Idealne miejsce do zorganizowania kameralnej kolacji lub obiadu do 50 osób.
Chocolate cake on wood
Święta to rodzinna atmosfera, czas spotkań przy wigilijnym stole oraz dania, na które czekamy cały rok. Wybierz swoje ulubione i ciesz się wyjątkowym smakiem z najbliższymi! 1. Pobierz formularz (poniżej), wypełnij zamówienie i wyślij na adres : Sebastian.gregorczyk@sheratonhotels.com 2. Odpowiednią kwotę wpłać na numer konta bankowego wskazany w formularzu. 3. Odbierz gotowe dania w restauaracji i ... ciesz się świątecznym aromatem oraz smakiem ulubionych dań