Back to top
Skip to main content
  • Furniture of restaurant
  • Furniture of restaurant
Kaszubska kuchnia w centrum Sopotu z widokiem na molo i Zatokę Gdańską
Zarezerwuj stolik: +48 58 767 19 60
Gravy and potatos on a plate
Restauracja Polskie Smaki
Restauracja została stworzona z sentymentu do kuchni polskiej oraz kaszubskiej tradycji kulinarnej. To miejsce dla każdego, kto ceni świeże, sezonowe, najwyższej jakości produkty oraz proste, ale niepowtarzalne polskie specjały. W Polskich Smakach każdy miłośnik autentycznej, lokalnej kuchni odnajdzie wyjątkowe doświadczenia kulinarne w oparciu o filozofię slow food, które wzmocnią wnętrza inspirowane lokalną, kaszubską tradycją oraz wspaniały widok na sopockie Molo i Bałtyk. Kwintesencją doznań kulinarnych są kompozycje stworzone przez szefa Krystiana Szidel.
restaurant 0299
Szef Kuchni
Szef Kuchni, Krystian Szidel, urodził się w Gdyni, gdzie rozpoczął swoją przygodę z gotowaniem. Pasje do kulinariów wyniósł z domu, za sprawą dziadków. W latach 1992-1997 podróżował kilkukrotnie do Francji, na Lazurowe Wybrzeże, to własnie tam zdobył kunszt i doświadczenie, a także otworzył się na eksperymenty. Krystian miał okazję pracować w znanych francuskich restauracjach, włączając te z gwiazdkami Michelin.
Entree on a white plate
Smaki regionów
Polskie Smaki czarują polskimi, tradycyjnymi daniami oraz regionalnymi smakami, które, oparte o tradycyjne trendy kulinarne i w interpretacji szefa Krystiana nabierają niepowtarzalnego charakteru. W menu znajdują się potrawy komponujące stuletnie, lokalne przepisy z elementami kuchni współczesnej czy technikami przygotowywania dań metodą sous vide. Krystian Szidel pokazuje, że polska i regionalna kuchnia jest wyjątkowa i warta odkrycia, bazuje na solidnych podstawach, wysokiej jakości regionalnych produktach i tradycyjnych recepturach, do których warto wracać i interpretować w bardziej współczesny sposób.
Piszą o nas!

Sprawdź jak widzą nas inni oraz dowiedz się o nas więcej! Każda relacja to całkowicie nowe spojrzenie na Polskie Smaki!

 

Pomorskie Prestige

Strawberries from Poland

 

Slow Food Polska sticker
Slow Food Polska
Resturacja Polskie Smaki, pod przewodnictwem Szefa kuchni Krystiana Szidel, w 2016 roku otrzymała rekomendację organizacji Slow Food i dołączyła do wąskiego grona resturacji wpisujących się w ideę ruchu slow. Znak Ślimaka Slow Food przyznawany jest miejscom, które korzystając z lokalnych produktów tworzą dania oparte o tradycyjne przepisy kuchni polskiej, z nutą regionalnego smaku. Istotną kwestią dla idei slow jest promowanie kultury celebrowania i delektowania się daniem. Klimat miejsca Resturacji Polskie Smaki idealnie wpisuje się w ten trend.
Red and blue seating in restaurant
Kaszubski klimat
Oprócz wspaniałych kulinariów doświadczenie wzbogacają klimatyczne wnętrza, które odzwierciedlają regionalne tradycje. Ceramika stworzona specjalnie dla podkreślenia regionalnego, kaszubskiego charakteru miejsca oraz biele i niebieskie odcienie nadają szczególnej przytulności Restauracji położonej u stóp Bałtyku. Bliskość słynnego deptaka Monte Cassino, Bałtyku i słynnego Molo czynią to miejsce idealnym na rodzinny obiad, pyszny lunch, wyjątkową kolację, a w sezonie wiosenno-letnim na kaszubskie śniadanie na tarasach z widokiem na morze.